Doğanşehir Türkü Şöleni İlgi Gördü 31 Temmuz 2022, 11:02
![](tema/genel/uploads/haberler/296704413_1484802101960716_6920631735478915448_n.jpg)
Malatya Doğanşehir Belediyesi'nin Vahap Küçük Meydanında düzenlemiş olduğu "Doğanşehir Türkü Şöleni" Türk Halk Müziği Konseri yoğun ve coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi.
Doğanşehir Belediyesi'nin "Doğanşehir Türkü Şöleni" sloganıyla Yerel ve Ulusal Sanatçıların Sahne aldığı Malatya Halk Oyunları Ekibi , Kazakistan ve Kırgızistan'dan Gelen Sanatçılar izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatarak, yoğun bir katılımla izleyenlere adeta Türkü Şöleni sundu.
Düzenlenen “Doğanşehir Türkü Şöleni” programına çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, İlçe Belediye Başkan ve Yöneticileri,Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt yaptığı konuşmada; “Bu başarılı organizasyonun yapılma kararı anlık oldu. Almanya'da yaşayan hemşehrimiz THM Sanatçısı Fehmi Günaydın'ın ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Hamit Özpolat'ın bu programın yapılmasında büyük emeği oldu. Sanatçımız Fehmi Günaydın bana Almanya'dan Malatya'ya Doğanşehir'e geliyorum. Gelmişken bir Türk Halk Müziği konseri düzenliyelim dedi. Ardından Hamit Özpolat ise TÜRKSOY'un Kazak ve Kırgız ekipleri burada Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan Beyin misafirleri Başkanımın oluruyla ekibimizi sizin oraya gönderelim demesiyle süreç bu şekilde başladı ve 2 gün içinde bu organizasyonu yaptık dedi. Başkan Zelyurt başta bu organizasyonda emeği geçen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve ekibine, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY'a Kazakistan ve Kırgızistan'dan gelen sanatçılarımıza , Gökhan Menekşe Malatya Halk Oyunları Ekibine ve büyük emeği olan Doğanşehir Belediyesi Personeline çok teşekkür ediyorum” dedi.
Programda yerel ve ulusal sanatçıların seslendirdiği Polat ve Malatya Türküleri izleyenleri mest etti. Ayrıca Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY Kırgızıstan'dan gelen sanatçılar ve halk oyunları ekipleri Kırgız kültürünü yansıtan bir sahne şovu gerçekleştirdi. Kazakistan'lı sanatçıların seslendirdiği Türk Dünyası Türküleri büyük beğeni topladı. Kazak sanatçının seslendirdiği DOMBRA eseri ayakta alkışlanarak sanatçılara ikinci kez okutturuldu. Doğanşehir’li Ozan Hanifi Ünver sazıyla ve besteleriyle söylediği türküleri yoğun ilgi gördü. Uzun yıllardır gurbette yaşayan Doğanşehir'li Türk Halk Müziği Sanatçısı Fehmi Günaydın Polat ve Doğanşehir yöresine ait türküler seslendirdikten sonra, gecenin finalinde yine TRT Sanatçısı Ebru Yaman seslendirdiği Türkülerle izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı.
Programda Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt tarafından emeği geçenlere plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
DİĞER HABERLER
-
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinliği İcra Edildi
16 Temmuz 2024, 10:59 -
Belediye Başkanımız Halk Ekmek Fabrikasında incelemelerde bulundu
15 Temmuz 2024, 10:00 -
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet BAYRAM'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
15 Temmuz 2024, 07:00 -
Ekiplerimiz ile birlikte gayretle hemşehrilerimiz için çalışıyoruz..
12 Temmuz 2024, 10:52 -
Belediyemiz ekipleri sahadaki çalışmalarına titizlikle devam ediyor.
10 Temmuz 2024, 10:41 -
İlçemiz rezerv alanları ile ilgili toplantı yapıldı
16 Temmuz 2024, 10:31 -
Daha yaşanabilir ve daha güzel bir Doğanşehir için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz..
08 Temmuz 2024, 20:00 -
Hemşehrilerimiz ile birlikte milli maçımızı izliyoruz. Tüm kalbimizle Millilerimizi destekliyoruz.
07 Temmuz 2024, 10:00 -
İlçemizin sorunlarını Bakanımıza ilettik
05 Temmuz 2024, 21:00 -
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’un başkanlığında, İl Koordinasyon toplantımızı gerçekleştirdik
05 Temmuz 2024, 14:00