Başkan Zelyurt'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı 29 Ekim 2023, 09:13
![](tema/genel/uploads/haberler/396500221_1774844526289804_4447837452781768603_n.jpg)
Doğanşehir Belediye Başkanımız Sayın Durali Zelyurt'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. Yıldönümü için, yani Cumhuriyetimizin doğum gününü kutlamak için toplanmış bulunuyoruz.
Biliyorsunuz ki çok uzun ve meşakkatli bir sürecin arkasından 29 Ekim 1923 de Cumhuriyet ilan edilmiştir. Bu uzun ve meşakkatli süreç te 7 düvel üzerimize gelmiş, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Anadolu’da başlayan bu mücadele, ulusal direnişten, ulusal dirilişe dönüşmüştür. Geldikleri gibi giderler diyen önder, Milletin özünde mevcut olan mücadele azmini harekete geçirmiş ve kurtuluş savaşı başarı ile sonuçlanmıştır.
Bugün 100. Yılını kutladığımız Cumhuriyet, Türk Milletimize verilmiş en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Bu değer, bizleri milli bir devletin, onurlu bir şekilde, özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip, devletin gerçek sahibi haline getirmiştir. Cumhuriyet 1923’ten beri ülkemize büyük katkılar sağlamış, Türk toplumunu millet olma bilincine ulaştırmış, bireyi de vatandaş olma konumuna yükseltmiştir. Tarihimizin en büyük çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik sosyal ve siyasal yaşamımız görülmemiş bir dinamizm kazandırmıştır.
Cumhuriyet aydınlanmanın adıdır. Kimsesizlerin kimsesi, nene hatunların, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Müftü Ahmet Hulusilerin sesidir.
Cumhuriyet emektir, alın terinde akan. Namusuyla kazançtır, Kimseye al açmadan. Bu yüzden Fabrikalar kurulmuştur, ülkemizin dört bir yanından. Bir ülkenin kalkınmasıdır Cumhuriyet.
6 Şubat depremlerinde Hatay ilimizle birlikte en çok etkilenen ilçemizde, Bu özel günü buruk bir şekilde kutlarken, ölenlere Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ölenlerimizi geri getiremeyiz ancak, yıkılan şehrimizin yerine daha iyisini yaparız. Çünkü şu anda yapıyoruz, Güçlü Devlet olmanın bütün şartlarını bu depremde yakından hissettik. Devletimiz ve milletimiz her daim yanımızda oldu. Güçlü kollarını üzerimizden hiç çekmedi. Şefkatini her daim hissettik. İşte bu güçlü Devletin yönetim biçimi Cumhuriyettir.
Sözlerimi Atatürk’ün şu sözü ile bitirmek istiyorum, “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz”
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.
Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun
DİĞER HABERLER
-
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinliği İcra Edildi
16 Temmuz 2024, 10:59 -
Belediye Başkanımız Halk Ekmek Fabrikasında incelemelerde bulundu
15 Temmuz 2024, 10:00 -
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet BAYRAM'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
15 Temmuz 2024, 07:00 -
Ekiplerimiz ile birlikte gayretle hemşehrilerimiz için çalışıyoruz..
12 Temmuz 2024, 10:52 -
Belediyemiz ekipleri sahadaki çalışmalarına titizlikle devam ediyor.
10 Temmuz 2024, 10:41 -
İlçemiz rezerv alanları ile ilgili toplantı yapıldı
16 Temmuz 2024, 10:31 -
Daha yaşanabilir ve daha güzel bir Doğanşehir için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz..
08 Temmuz 2024, 20:00 -
Hemşehrilerimiz ile birlikte milli maçımızı izliyoruz. Tüm kalbimizle Millilerimizi destekliyoruz.
07 Temmuz 2024, 10:00 -
İlçemizin sorunlarını Bakanımıza ilettik
05 Temmuz 2024, 21:00 -
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’un başkanlığında, İl Koordinasyon toplantımızı gerçekleştirdik
05 Temmuz 2024, 14:00